×
  • Bizi Arayın: +90 544 466 6560
back

Son Makaleler

back

Arşiv

Doğal Ürünler

  • 3 Mayıs 2020 , Pazar

Yoğun çalışma hayatı ve koşuşturmaca içerisinde günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı çoğu zaman geçiştiriyoruz. Hafta içi yaptığımız bu yarım kahvaltıların acısını hafta sonları, özellikle de pazar günleri, çıkarmak istercesine daha uzun daha keyifli yapmak istiyoruz. Bir hafta sonumuz var düşüncesi ile daha geç uyandığımız için genelde öğle yemeği saatinde henüz kahvaltı bile etmemiş oluyoruz. “Brunch” olarak adlandırdığımız bu ara öğün ilk olarak üst sınıf İngiliz evlerinde ortaya çıkmıştır ve Türkçe olarak tam bir karşılığı olmasa da acele etmeden keyfini çıkarabileceğimiz bir öğün haline gelmiştir.

Pazar günleri tüm ailenin bir arada bir seremoni halinde gerçekleştirdiği kahvaltı veya brunch, bölgemizde genelde Karaksi Köyü, Harbiye, Erzin, Dörtyol gibi Amanos dağı yamaçlarında, yeşillik ve suyun bol olduğu bölgelerde bir sektör haline gelmiştir. Zengin kahvaltı çeşitleri ve yöreye özgü tatları içeren menüsü ile bu yerler halkın ailece gitmeyi tercih ettikleri alanların başında gelmektedir. Aileler bu vesile ile çocuklarına doğa ile iç içe olma fırsatı sunduğu için de bu yerleri tercih etmektedir.

Hatay bölgesi yemeklerinin yanı sıra kahvaltı menüsü ile de insanları tatmin etmektedir. Tandırdan sıcacık sofraya gelen ekmeğinden, peynir çeşitlerine, küflü çökeleğine (sürk), dağlardan tazecik toplanan mis kokusu ile sofralara taşınan zahterine, organik samandağ domatesi ve biberine, birbirinden lezzetli reçel çeşitlerine, belen Harnup (keçiboynuzu) pekmezine, dalından toplanan zeytine ve bu zeytinlerden üretilen zeytinyağına kadar türlü taze ürünleri menüsünde bulundurarak insanların hem gözüne hem de damağına hitap etmektedir.

Hızlı Kargo

Saat 15:30'a Kadar Verilen Siparişler Aynı Gün Kargoya Verilir.

7/24 Destek

Whatsapp üzerinden 7/24 canlı destek.

Koşulsuz İade

Tüm ürünlerde iade garantisi.

Güvenli Ödeme

128 Bit SSL Sertifikası İle Güvenli Alışveriş Yapabilirsiniz..